Haber

Güreşin Sultanı Şirin Kahraman Türkiye Şampiyonu Oldu

Güreşin Sultanı Tatlı KAHRAMAN Türkiye Şampiyonu Oldu

Ankara’da düzenlenen U/13 Kadınlar Güreş Şampiyonası’nda Ağrı’yı ​​temsil eden Eleşkirt İlçesi Gençleri. SporSporculardan Cute Hero Türkiye şampiyonu olarak adından söz ettirdi.

Ankara’da 41 ilden 366 sporcunun katılımıyla 17-18 Temmuz tarihlerinde düzenlenen U13 Türkiye Kadınlar Güreş Şampiyonası’na Gençlik ve Spor Bakanlığı Eleşkirt’ten Yeni Mahalle Spor Kompleksi’nde katılan Sevecen Kahraman, ilçesi ve Ağrı’yı ​​yaptı. İl 33 kiloda Türkiye şampiyonu olmanın gururunu yaşıyor.

7 yaşından itibaren hocası Adem Şahna’nın eğitime başladığı Şirin Kahraman, 4 yıllık emeğinin ve emeğinin meyvelerini Eleşkirt İlçesi gençlik spor müdürlüğü bünyesinde toplamaya başladı.

İlçede güreş sporunun çok sevildiği son yıllarda elde edilen başarılarla güreş Ağrı’nın vazgeçilmez sporu haline gelmiştir.

Henüz 11 yaşında olan Tatlı Kahraman’ın bu başarısı ilçede bayram havası yarattı. Şampiyonluğun ardından gözyaşlarına hakim olamayan Şirin Kahraman, bu başarıyı tüm ilçe halkına yaşattığını söyleyerek şu ifadelere yer verdi: “Bugün bu başarıyı elde ettiysek şüphesiz en büyük emek verilen emeklerdir. güreş hocamız Adem Şahna’ya ne kadar teşekkür etsek az.” Bu süreçte beni bir an bile yalnız bırakmayan aileme çok teşekkür ederim. Bu başarıyı aileme ve tüm Eleşkirt halkına armağan ediyorum” dedi.

dodurga-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu