Haber

Sinan Ateş’in Cinayet Zanlısının İfadesi Ortaya Çıktı

Hukuk Büroları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in katil zanlısı Eray Özyağcı, Ateş ile kendisi arasında “kişisel husumet” olduğunu iddia etti. Özyağcı, ‘Ancak niyetim öldürmek değil, ayaklarına kurşun sıkmaktı. “Öldüğü için konuşmak istemiyorum” dedi.

Eski İdeal Ocaklar Lideri Doç. Dr. Sinan Ateş’in 30 Aralık Cuma günü Ankara’nın en merkezi yerlerinden Çukurambar’da tabancayla öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında şu ana kadar 18 kişi tutuklandı.

Yunanistan’da yakalanarak Türkiye’ye sınır dışı edilen tetikçi Erol Özyağcı da sorgusunun ardından bugün tutuklandı. Özyağcı’nın tutuklanmasıyla birlikte belgedeki tutuklu sayısı 19’a yükseldi.

soruları atladım

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Özyağcı, 3 savcı tarafından sorgulandı. T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre Özyağcı, evrak çalışmaları kapsamında tutuklanarak Ankara’ya getirilen polisler ile dava ocakları eski yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ı tanımadığını iddia etti. cinayetten sonra onu kaçırmak.

Kendisine yöneltilen birçok soruyu yanıtlayan Özyağcı, yaklaşık 38 gün süren kaçış süreci hakkında bilgi vermedi. Onu kimin, nasıl ve kimler tarafından sakladığını söylemedi.

Edinilen bilgiye göre Özyağcı sorgusunda, “Sinan ile birkaç kez telefonda görüştük. Onunla kişisel düşmanlığım vardı. Ama öldürmek değil, ayaklarına ateş etmek niyetindeydim. Öldüğü için bu konuda konuşmak istemiyorum. Düşmanlığımın sebebini söylemek istemiyorum, ölü arkasından konuşulmaz” dedi.

Doğukan Çep’in kendisini Ankara’ya getiren özel harekat polislerini düzenlediği öğrenilen Özyağcı’nın ifadesinde, Çep ve polisin sözleriyle çelişen açıklamalarda bulunduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu