Haber

TİP’ten Sera Kadıgil nefret kustu! ‘Bunun için para alıyorum’ diyerek Diyanet’e saldırdı

  •     HABER7

Halk arasında İslam düşmanlığıyla tanınan Eski CHP üyesi ve şimdi Türkiye Personel Partisi Milletvekili Sera Kadıgil, İslam’a ve Müslümanlara saygısızlığını bir kez daha ortaya koydu. Bir Youtubetarihinde yayınlanan programa katılan Kadıgil DinVe imam hatipLiseleri hakkında skandal açıklamalarda bulundu.

İMAM HATİP SAYISIYLA RAHAT

youtube’da yayınlandı Armağan Çağlayanprogramın konuğu Türkiye İşçi Partisi Üyesi Sera Kadıgil, AK Parti Saltanatı sırasında açılan imam-hatip liselerinden memnuniyetsizliğini açıkça dile getirdi. Başörtüsüne anayasal güvence getirilmesinin tartışıldığı dönemde İslam’ın ve İslam’ın tüm kurallarına karşı çıkan ve muhalefet partilerini teklife karşı çıkmaya davet eden Kadıgil, programda biriktirdiği tüm kin ve kini kustu. TİP proxy’si Cumhurbaşkanı Erdoğanve AK Parti hükümetine atıfta bulunuyor” Bunlar geldiğinden beri imam hatip sayısı 20 kat arttı. Çocuklar okul bulamıyor.”söz konusu.


DİNİ HEDEFLEMEK

Diyanet İşleri Başkanlığı Kahramanmaraş depreminden etkilenen illerde Kuran kurslarının açılmasından da şikayetçi olan Kadıgil, Diyanet’in kapatılmasını savundu. Kadıgil, Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinden de şikayetçi oldu. “Diyanet İşleri Başkanlığı ne iş yapıyor? 6 bakanlıktan daha büyük bir bütçesi var. Kültür Bakanlığı ve Çevre Bakanlığı bütçelerinin 2-3 katı bütçesi var. Ne yapıyor? Meclis açıyor. Deprem bölgesinde bir çadırda Kur’an kursu.Tabii ki tüm bunların yerine Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kapatılmasını istiyorum.Tabii ki inançlara saygılı bir İnanç Başkanlığı kurulmasını savunacağım.”ifadelerini kullandı.

gaziemirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu