Haber

Antalya’da Sel Felaketinde Mahsur Kalanlar Botlarla Kurtarıldı

TEKNEYLE KURTARILDILAR

Sel felaketinin yaşandığı Antalya’da Büyükşehir Belediyesi, 1450 personel ve 290 araç-iş makinesiyle sahada aralıksız çalışıyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de afetin yaşandığı bölgelere giderek çalışma koordine etti. Başkan Böcek, selin meydana geldiği Muratpaşa ilçesinin Gebiz Mahallesi’nde, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve CHP Kepez Belediye Başkanı Adayı Mesut Kocagöz ile birlikte çalışmaları yerinde gördü.

Büyükşehir İtfaiyesi’nin Gebiz İlçesi’nde evlerinde mahsur kalan vatandaşları botla kurtarma operasyonunu takip eden Önder Böcek, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Önder Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin akşam saatlerinden itibaren tüm birimleriyle alarma geçtiğini, su tahliye ve kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

EVCİL HAYVANLAR DA KURTARILDI

Gebiz İlçesi’nde evlerinde mahsur kalan onlarca vatandaş, Büyükşehir İtfaiyesi tarafından zodyak botlarla güvenli bölgeye götürüldü. İtfaiye ekipleri mahsur kalan engellileri kurtararak sırtlarında taşıdı. İtfaiye ekipleri, selde mahsur kalan vatandaşların yanı sıra evcil hayvanları da kurtardı.

YARALARI HER ZAMAN BİRLİKTE İYİLEŞTİRECEĞİZ

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 112 Acil Çağrı Merkezine giderek İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısına katıldı. Önder Muhittin Böcek daha sonra selden etkilenen Güneş Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Su basan evleri ziyaret eden Önder Böcek, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Böcek, “İlimizdeki sel felaketinin yaralarını hep birlikte saracağız. Yağmurun yağdığı ilk andan itibaren tüm ekiplerimizle, kurum ve kuruluşların desteğiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçmiş olsun Antalya.”

SU, EKMEK VE GIDA YARDIMI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, afetin yaşandığı mahallelerde vatandaşlara su ve ekmek yardımı yapıyor. Sokak sokak dolaşan Büyükşehir ekipleri, göl yolları nedeniyle dışarı çıkamayan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Seyyar Aşevi, selden en çok etkilenen Gebizli İlçesi’nde muhtarlık önünde vatandaşlara sıcak yemek ikramında bulunuyor.

MOTOPOMPALARLA SU TAHLİYESİ

Geceden itibaren vatandaşların yardımına Büyükşehir İtfaiye ve ASAT ekipleri koştu. İtfaiye ekipleri su basan konut ve kamu binalarındaki suyu tahliye etti. ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri de su altında kalan Çallı, Gıyasettin Keyhüsrev ve Otogar alt geçitlerinde motopomplarla su tahliyesi yaptı. ASAT ve Büyükşehir ekipleri, alt geçitlerde ve gölet alanlarında tıkanan yağmur suyu ızgaralarının açılması için yoğun bir çalışma yürütüyor.

odunpazariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu