Haber

İBB Burs Sonuçları Açıklandı: İBB Burs Sonuçları Nasıl Öğrenilir, Burs Ne Kadar, Ne Zaman Kabul Edilir?

Burs sonuçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından açıklandı. İBB, 2022-23 Eğitim-Öğretim yılı için burs başvurusunda bulunan lisans ve önlisans öğrencilerine burs sağlayacak. 4 bin 500 TL olarak belirlenen burslar 3 kesintide hesaplara yatırılacak. Peki, İBB burs başvuru sonuçları nasıl sorgulanır?, İBB burs ödemeleri nasıl yapılır? Detaylar burada…

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği İBB burs başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi ve sonuçlar açıklandı.

İBB Burs Başvuru Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Başvurusu kabul edilen öğrencilere İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. İBB bursuna başvuran üniversite öğrencileri, sorgulama işlemlerini TC kimlik numaraları ve doğum tarihleri ​​ile online olarak gerçekleştirebilecek.

İBB Burs Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, burs ödemeleri toplam üç modül şeklinde öğrenci hesaplarına yatırılacak. İBB’den daha önce yapılan açıklamaya göre İBB burs ödemeleri 3 modül şeklinde yapılacak. Öğrencilere yapılacak 4.500 TL’lik ödemenin ise 1.500 TL olması bekleniyor.

İBB Burslarından Kimler Yararlanamaz?

  • Önlisans ve lisans eğitimlerine açık olarak devam eden öğrenciler

  • Yurtdışında okuyanlar

  • Ücretli değişim programında olanlar

  • 25 yaşını doldurmuş olanlar, öğrenimleri sırasında yüz kızartıcı bir davranıştan dolayı disiplin cezası almış olanlar.

  • Yüksek lisans ve doktora öğrencileri burslardan yararlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu